اسلام خواه : انکار زندانی منطبق با اصول زندانبانی اسلامی نیست

جلسه شورای اداری زندانهای لرستان با دستور کار تبیین فرامین ریاست سازمان زندانهای کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان صبح روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۸/۸ جلسه شورای اداری زندانهای لرستان به منظور تبیین فرامین ریاست محترم سازمان زندانهای کشور که بصورت ویدئو کنفرانس به کلیه مدیران کل زندانهای کشور ابلاغ شده بود در سالن جلسات اداره کل زندانهای لرستان برگزار شد.
بنا به همین گزارش در این جلسه که با حضور کلیه روسای زندانها و مسئولین ستادی استان به ریاست علی اسلام خواه سرپرست زندانهای لرستان انجام شد مجتبی روشن پور مسئول فرهنگی زندانهای لرستان و دبیر جلسه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید به تشریح موضوع جلسه پرداخت.
در ادامه اسلام خواه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه ربیع الاول ماه سرور و شادی اهل بیت (ع) به تبیین نکات کلیدی فرامین دکتر جهانگیر ریاست سازمان زندانها با رویکرد توسعه و ارتقای امنیت در زندانهای استان اشاره کرد و بیان کرد : لازمه اجرای زندانبانی بدون استرس و توام با آرامش ، ارتقای امنیت می باشد.
سرپرست زندانهای لرستان تصریح کرد : ما باید مسئولیت پذیر باشیم ، فرق است بین کسی که می خواهد رئیس زندان باشد تا اینکه مسئول زندان باشد از اینروی ما باید نسبت به پستی که هم اکنون به ما واگذار شده است احساس مسئولیت داشته باشیم ، آیا می شود در اتاق کار خود بنشینیم و با امر کردن امور را کنترل کنیم ؟
اگر رئیس زندانی بخواهد از زیر بار مسئولیت شانه خالی کند هیچگونه مماشاتی با او نخواهد شد.
اسلام خواه با نظر به یکی دیگر از نکات اشاره شده توسط دکتر جهانگیر در خصوص انکار زندانی تاکید کرد : انکار زندانی منطبق با اصول زندانبانی اسلامی نیست لذا روسا و کارکنان زندانهای استان موظفند به حقوق اولیه و شخصیت زندانیان احترام بگذارند.
از دیگر نکاتی که اسلام خواه به تشریح آنها پرداخت نظارت مستمر بر امور زندان ، انکار تخلفات توسط کارکنان و زندانیان و برخورد قاطع با آن ، بی تفاوتی ، جلوگیری جدی تر از ورود مواد به زندان و ….بود.
سپس محمد حسین نظری پور معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت نیز طی سخنانی نکاتی را در خصوص برنامه های فرهنگی و عدم جابجایی نیروهای مرتبط در این حوزه ها گوشزد کرد و اظهار داشت : علیرغم اهمیت اجرای امور فرهنگی در زندانها نیاز است روسای زندان توجه بیشتری به اجرای برنامه های فرهنگی داشته باشند.
در ادامه روسای زندان و مسئولین ستادی به ترتیب نظرا و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*