افتتاح سالن ورزشی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در کانون اصلاح و تربیت لرستان

مدیرکل زندان های لرستان گفت : سلامتی و توانایی جسمانی از نعمتهای بسیار ارزشمندی است که پروردگار متعال به انسان اعطا نموده لذا حفظ این موهبت الهی یکی از وظایف مهم بشریت است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های لرستان مجید کشوری در مراسم افتتاحیه سالن ورزشی چند منظوره کانون اصلاح و تربیت خرم آباد به تشریح فعالیتهای ورزشی در بهبود وضعیت سلامت زندانیان ، کارکنان و سربازان وظیفه پرداخت .
وی گفت : ورزش عامل خودباوری ، تقویت اراده و احساس موفقیت و شادابیست که پرهیز از گوشه گیری ، تنبلی ، رخوت و سستی را بهمراه دارد .
کشوری نقش ورزش را در پر کردن اوقات فراغت مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت : امروزه همه کارشناسان اشتراک نظر دارند که در شرایط زندگی امروزی ورزش را می توان بعنوان وسیله ای کارآمد برای تجدید قوای جسمی و روحی بکار گرفت .
این مقام مسئول با پراهمیت برشمردن نقش ورزش در سالم سازی فضای زندانها تصریح کرد با توجه به بالابودن ساعات فراغت زندانیان و به منظور پیشگیری از به خطر افتادن سلامت آنها ، توسعه ورزش و تقویت ظرفیتهای این حوزه بسیار ضروری به نظر می رسد .
وی بیان داشت : حفظ و ارتقاء سلامت سه گروه زندانیان ، سربازان وظیفه و کارکنان یکی از اولویتهای سازمانی بوده که به این منظور برنامه ریزی های فراوانی نیز انجام گرفته است .
مدیرکل زندان های لرستان خاطرنشان کرد : فعالیتهای حوزه ورزش زندانها که شامل ورزش صبحگاهی ، اجرای ورزشهای همگانی ، فعالیتهای باشگاهی در رشته های مختلف ، فعالیتهای ورزش زورخانه ای و باستانی و در تکمیل آن اجرای مسابقات ورزشی همگی در راستای تقویت وضعیت جسمی و روحی گروه های هدف قرار دارند .
کشوری المپیاد ورزشی سراسری زندانیان را از آن دست برنامه های بسیار ارزشمند سازمانی برشمرد و بیان داشت : لازم است ضمن تقویت و حمایت از این رویداد بزرگ ورزشی که هرساله با مشارکت هزاران مددجو در سراسر کشور برگزار می شود نسبت به جلب مشارکت دیگر دست اندرکاران حوزه ورزش حرفه ای کشور در این رخداد مهم تدابیر لازم بکارگیری شود .
مسابقات والیبال کارکنان استان همزمان با بهره برداری از این سالن برگزار شد .
در این دوره از مسابقات شش تیم از زندان های مختلف حضور داشتند .
در همین رابطه مسئول ورزش زندان های لرستان ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای برنامه های ورزشی اظهار داشت : افدامات خوبی در حوزه ورزش استان در سه گروه سربازان وظیفه ، مددجویان و کارکنان انجام شده که نتایج خوبی نیز بهمراه داشته است .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*