بررسی دو طرح در جلسه شورای تحقیقات با حضور مدیرکل زندانهای لرستان

محمدی اصل تصریح کرد : شورای تحقیقات با تایید طرحهای مرتبط با امر زندانبانی می توانند همچون چراغ راه ، مسیر را هموار کنند.

جلسه شورای تحقیقات اداره کل زندانهای لرستان با دستور ارائه دو طرح توسط دکتر سیاه منصور و خانم بخشی با عناوین اثربخشی بانک اطلاعات در ارتقاء مدیریت کاهش آسیب های اجتماعی و نظام آموزشی زندانیان روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۸/۴/۱۱ با حضور مدیر کل زندانها و دیگر اعضای شورا تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان در ابتدای این جلسه دکتر روشن پور رئیس اداره فرهنگی و مسئول واحد پژوهش زندانهای لرستان ضمن عرض خیر مقدم به کلیه اعضا و اساتید حاضر در جلسه به تشریح دستور جلسه که بررسی دو طرح ارائه شده توسط دکتر سیاه منصور و خانم بخشی بود اکتفا کرد.

در ادامه رضا محمدی اصل مدیر کل زندانهای استان و رئیس جلسه با تشکر از زحمات و تلاشهای انجام شده شورای مذکور طی دو سال گذشته به ایراد سخن پرداخت.

محمدی اصل در ابتدای سخنانش بیان کرد : زندان مکانی است که آبستن آسیب های اجتماعی گوناگون است ، چرا که بزهکارانی را در درون خود دارد که هر کدام به تنهایی با توجه به نافرمانی های مدنی معضلی برای اجتماع هستند و یا اینکه خانواده ای فرزندی دارد که سرکش است و روزانه مخیل آسایش خانواده و همسایگان می گردد و با شکایت اهالی و خانواده تحویل زندان داده می شود ، حال تصور کنید در زندان طیف گسترده ای از چنین افرادی وجود دارد که همین افراد و خانواده ای که تا دیروز شاکی فرزند بود از بدو ورود می شوند مدافع حقوق شهروندی ، لذا ما باید هم از چنین افرادی نگهداری کنیم و هم اینکه از تضییع حقوق آنها جلوگیری کنیم.

مدیر کل زندانها با تاکید نقش شورای تحقیقات بعنوان چراغ راه برای امر زندانبانی تصریح کرد : آنچه که در بحث تحقیقات و پژوهش مهم و حیاتی است ، تایید طرحهایی است که قابلیت اجرا در زندانها را داشته باشد.

وی افزود : طرحهای پژوهش زیادی به دست ما می رسد که متاسفانه خیلی از آنها ویژگی عملیاتی شدن ندارند لذا تقاضای من از اعضای شورا و اساتید عزیز این است که اولویت اول آنها در طرحهای رسیده ، ویژگی اجرایی بودن آنها باشد.

محمدی اصل اظهار داشت : حال اگر در طرحهای ارائه شده نتیجه مطلوبی حاصل شد باید از آن دفاع کنیم تا شاید بعنوان پایلوت در کل سازمان زندانها مورد بهره برداری قرار گیرد ، در مقابل ما هم باید در زندانها فضا را مهیا کنیم تا مجری به آسانی مقدمات اجرای طرح را داشته باشد.

در ادامه از طرحهای ارائه شده توسط ارائه دهندگان دفاع شد.

از نکات قابل توجه ، حضور دکتر جعفری و دکتر طهماسبی از اساتید برجسته دانشگاههای لرستان در این جلسه بعنوان اعضای شورا بود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*