برپایی مراسم های سوگواری و پاسداشت مقام سردار دلها در زندان های لرستان

روابط عمومی اداره کل زندان های لرستان گزارش میدهد ـ باورش سخت است . باور آسمانی شدن یکی از خوبان خدا ، که اگر نگوییم ناممکن ولی باید پذیرفت که جانکاه است .
به هرسو که می نگری گویی ماتمی بزرگ بر سیما و جان همگان سنگینی می کند . و تفاوتی ندارد میان آدمیانی که حاج قاسم را میشناختند ولو به اندازه حتی یک نام . حتی اگر آن فرد یک زندانی باشد …
لحظه نگارش این گزارش دقایقی بعد از پایان مراسم بزرگداشت یکه دهه سراسر اندوه بود که در اردوگاه خرم آباد برگزار شد .
همه آمده بودند . مددجویان ، سربازان و همکاران .
مراسم با قرائت زیارت پرفیض عاشورا ، همان زیارتی که حاج قاسم همه وجودش را وقف صاحب آن نمود شروع شد . زیارتنامه که قرائت شد نوبت به مداحی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت رسید که حاصلش شد اشکهایی که بر گونه ها جاری شد .
در ادامه این آئین سوگواری ، مدیرکل زندان های لرستان به بیان زوایای گوناگون شخصیتی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت .
عبدالمجید کشوری گفت : امروز الگو قرار دادن راه و هدف شهدا از همه ایام بیشتر احساس می شود چرا که دشمنان با تمام ظرفیت های خود در حال تلاش برای حذف آیات جهاد و شهادت و الگوهای الهی از جوامع بشری هستند .
وی با تأکید بر تلاش برای ادامه راه شهدا افزود : لازم است بدانیم چه کاری باید انجام دهیم که به نوبه خود رهرو صادق شهدا باشیم .
این مقام مسئول تصریح کرد : زندگی سراسر مجاهدت شهید سلیمانی می تواند بهترین الگو برای کارگزاران نظام اسلامی و همه آحاد جامعه باشد .
وی بیان داشت : درک و شناخت عمیق از زندگی شهید سلیمانی می تواند روشن سازد که هم زندگی و هم شهادت و هم آن وداع باشکوه و کم نظیر مردم ایران همگی می توانند الگوهای مستند و بارزی برای عمل به مسئولیتها و تکالیف باشند .
کشوری ضمن اشاره به آثار مثبت شهادت این مرد بزرگ بر نسل سوم و چهارم انقلاب اضافه کرد : شهید سلیمانی در سالهای طولانی ایثار و فداکاری ؛ علاوه بر برکاتی که در داخل کشور از خود بجای گذاشت دستاوردهای بسیار مهمی نیز برای نظام اسلامی به ارمغان آورد که ثمره آن تسریع در صدور پیام انقلاب با دورترین نقاط دنیاست .
عضو شورای قضایی استان ضمن برشمردن پیام هایی که این شهادت افتخارآمیز به همراه داشت خاطرنشان کرد : آنچه مسلم است مهمترین پیامی که این رخداد بهمراه داشت این است که از یکسو مردم ما متحدتر و با ولایت همراه ترشده و از سوی دیگر به یک وحدت مثال زدنی در برابر دشمنان بیرونی رسیدند که این می تواند ریشه های درخت تنومند انقلاب اسلامی ما را مستحکمتر نماید .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*