برگزاری برگزاری جشن نسیم مهر ، روز حمایت از خانواده زندانیان در بروجرد

معتقد : بیش از ۴۰۰ خانواده از مددجویان زندان بروجرد ، تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان می باشد
در ماه ضیافت الهی جشن نسیم مهر روز حمایت از خانواده زندانیان شهرستان بروجرد و همزمان با سراسر کشور به منظور حمایت از خانواده های کم بضاعت مددجویان و همچنین مجمع عمومی سالانه انجمن حمایت از زندانیان بروجرد و تشریح اقدامات صورت گرفته این انجمن در سال ۱۳۹۷ با حضور علاء الدین بروجردی نماینده مردم محترم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی ، مهندس رحیمی معاونت استاندار و فرماندار ویژه بروجرد ، بوالحسنی رئیس دادگستری ، محمدی دادستان و جمعی کثیری از مسئولین و خیرین و مدعوین شهرستان بروجرد ، در محل تالار همایش امیران شهرستان بروجرد برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید شروع و در ادامه احمد معتقد رئیس زندان و مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان بروجرد ضمن عرض خوش آمد گویی به حضار و مسئولین شهرستان و خیرین که در سالهای گذشته کمال همکاری با این انجمن را داشته اند قدردانی کرد .

وی در ادامه سخنان خود به ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله این انجمن پرداخت و اظهار داشت : درسال گذشته قریب به ۴۰۰ خانواده مددجویان از حمایت های مالی ومعنویی از جمله (البسه،مواد غذایی ، پزشک ، مشاوره و مددکاری ) بهره مند شدند.

مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان بروجردابراز داشت : هزیه حمایت های مالی صورت گرفته از خیرین جمع آوری شده و هیچ گونه مبلغی از سوی نهاد های دولتی واریز نشده است.
عضو شورای قضایی شهرستان بروجرد افزود : ماه رمضان بهترین ماهی است که بایستی از محرومان و نیازمندان حقیقی جامعه دستگیری و به یاری آنان بشتابیم خصوصا در شرایط سخت اقتصادی امروز که آنان بیشتر محتاج کمک و مساعدت هستند.

وی خاطر نشان کرد : خانواده های بی بضاعت مددجویان که سرپرست آنان گرفتار زندان شده است نیازمند توجه مضاعف بوده چرا که این خانواده ها به دلیل فقدان سرپرست ، بیشتر در معرض آسیب های گوناگون اجتماعی قرار می گیرند و بعضی از آنان در شرایطی سخت زندگی و امرار معاش می نمایند لذا وظیفه انسانی ما می باشد که از آنان حمایت کنیم .
دکتر علاء الدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن قدردانی از زحمات مدیر عامل و اعضا و خیرین انجمن حمایت از زندانیان بروجرد که حمایت های پسندیده ای را به خانواده زندانیان ارائه می دهند تصریح کرد : بنده در کمیسیون امنیت ملی مجلس از سایر زندانهای کشور بازدید کرده ام و به این موضوع واقفم که علاوه بر اینکه شخص در زندان دوران محکومیت خود را می گذراند خانواده آنان نیز در مشقت و سختی بوده و لازم است تلاش کنیم که به وسیله نهادهای حمایتی از جمله انجمن حمایت بخشی از مشکلات مادی و معنویی مددجویان وخانواده آنان را مرتفع نماییم .
مهندس رحیمی فرماندار ویژه بروجرد نیز که از سخنرانان این مراسم بود در ابتدای سخنان خود از اقدامات انجمن حمایت از زندانیان بروجرد در راستای تکریم خانواده مددجویان قدردانی نموده و افزود: بنده وهمکارانم در فرمانداری بروجرد ، تمام سعی و تلاش خود را در راستای حمایت های مالی و معنویی از این قشر آسیب پذیر با همکاری انجمن حمایت بروجرد خواهیم داشت .

در ادامه این مراسم از سرکار خانم غفاری بعنوان مددکار نمونه استان لرستان ، درقالب تقدیر نامه ایی که از سوی معاونت سلامت واصلاح تربیت سازمان زندانهای کشور صادر شده بود توسط دکتر علاء الدین بروجردی، رحیمی فرماندار بروجرد و احمد معتقد رئیس زندان بروجرد ،قدردانی شده و از زحمات ایشان در راستای ارائه خدمات مناسب به خانواده زندانیان و بند نسوان تقدیر وتشکر بعمل آمد.

در پایان ازمیهمانان شرکت کننده در این مراسم پذیرایی بعمل آمد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*