برگزاری جلسه ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر زندانهای لرستان با حضور مدیر کل

برگزاری جلسه ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر زندانهای لرستان با حضور مدیر کل
دومین جلسه ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر زندانهای لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان دومین جلسه ستاد اقامه نماز زندانها با حضور مدیر کل و اکثریت اعضاء در محل سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد.
بنا به همین گزارش رضا محمدی اصل مدیر کل زندانهای لرستان در ابتدا ضمن تسلیت شهادت مولی الموحدین حضرت علی (ع) و گرامیداشت شبهای پر عظمت قدر سخنانی در رثای این امام همام خاطر نشان کرد.
محمدی اصل تصریح کرد : نام علی (ع) مشکل گشا و حلال همه مشکلات است و عدالتش زبانزد خاص و عام است تا آنجاکه سایر ادیان نیز به شان و منزلت او احترام گذاشته و می گذارند.
مدیر کل زندانهای لرستان در خصوص اهمیت نماز در زندانها نیز تاکید کرد : با توجه به حضور کلیه اعضا که اکثراً هم از مسئولین ستادی نیز هستند نیاز است که پیگیر امور نماز ،نمازگزارن و نمازخانه های زندانها و اداره کل باشند و نسبت به رفع امور همت جهادی کنند.
عضو شورای قضایی استان افزود : مددجویانی که به هر دلیل و یا هر جرمی برای تحمل حبس در زندان بسر می برند واقعا گاهی اوقات از همه کس و همه جا قطع امید می کنند و تنها پناه و ملجاء آنها چه بسا که نمازخانه های بندها باشد ،پس لازم است که نسبت به تجهیز این نمازخانه ها کل تلاش خود را بکار بندیم.
مجتبی روشن پور رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان نیز با ارائه گزارشی مبسوط اهم فعالیتهای فرهنگی را به استماع مدیرکل و کلیه اعضاء رساند.
حجت الاسلام مصطفی واعظی دبیر ستاد اقامه نماز زندانها با ارائه گزارشی در خصوص مصوبات جلسه قبل عنوان کرد : ما توانستیم با جذب ۸ تن از روحانیون عزیز تقریبا از لحاظ امام جماعت زندانها را بی نیاز کنیم ، و این عزیزان یک ساعت قبل و بعد از اقامه نماز جوابگوی سئوالات شرعی زندانیان خواهند بود.
در ادامه به ترتیب اسلام خواه معاونت مالی و پشتیبانی ، القاصی مهر رئیس اداره حفاظت و اطلاعات ، عبدی چراغ فرمانده یگان حفاظت ، غلامی چگنی رئیس اداره بازرسی و سایر اعضاء نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.
در خاتمه مدیر کل با جمع بندی موضوعات مطروحه ، اهمیت و ضرورت اجرای برنامه های زیر را در اسرع وقت خواستار شد:
۱-بیان احادیث و روایات در خصوص نماز و درج آن در تابلو اعلانات زندانهای تابعه
۲-تعمیر ، تجهیز و بهسازی نمازخانه های زندانهای تابعه
۳-دعوت از اساتید حوزه و دانشگاه بعنوان سخنران در زندانها
۴-پوشش تصویری نمازهای جماعات زندانها از شبکه استانی با هماهنگی حفاظت و اطلاعات سازمان متبوع
۵-حضور مسئولین و کارکنان زندانها در نماز جماعت

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*