برگزاری جلسه هم اندیشی در خصوص ایجاد اشتغال برای زندانیان آزاد شده

محمدی اصل تاکید کرد : از کلیه دستگاهها ذیربط تقاضا میکنم بصورت جد در خصوص ایجاد اشتغال برای زندانیان پای کار بیایند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان روز یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ جلسه هم اندیشی در خصوص ایجاد اشتغال برای زندانیان آزاد شده به میزبانی اداره کل کار ، تعاون و امور اجتماعی با حضور مدیران و کارشناسان  دستگاههای ذیربط اعم از اداره کل زندانها ، اداره کار ، جهاد دانشگاهی ، صنعت و معدن ، جهاد کشاورزی ، اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و ….برگزار شد.

در ابتدای جلسه رضا محمدی اصل مدیر کل زندانهای لرستان ضمن تسلیت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران با وفایش و نیز تقدیر و تشکر از کلیه اعضا ، خصوصا مدیر کل اداره کار ، تعاون و امور اجتماعی بیان کرد : متاسفانه حدود ۷۵ درصد از زندانیان بیکار و یا اینکه شغل کاذب دارند که متاسفانه از لحاظ تحصیلات نیز زیر دیپلم می باشند.

محمدی اصل تصریح کرد : از این جمعیت درصد اندکی پس از آزادی از زندان مشغول به کار می شوند و متاسفانه درصد زیادی هم دوباره به زندان بر میگردند.

مدیر کل زندانهای لرستان افزود : البته مرکز مراقبت پس از خروج ما با ساماندهی این زندانیان تسهیلاتی برای ایجاد اشتغال در اختیار آنان قرار می دهد که مکفی نمی باشد لذا نیاز است کلیه دستگاههای ذیربط بصورت جد پای کار بیایند.

در ادامه آشتاب مدیر کل کار ، تعاون و امور اجتماعی استان لرستان با تقدیر از حضور کلیه حضار تاکید کرد : با توجه به حساسیت موضوع و جلوگیری از عودت مجدد زندانیان به زندان قبل از هر سخنی باید این جلسه در قالب یک کمیته تخصصی فعالیت خود را رسمیت ببخشد و دستگاهها بصورت منظم و با معرفی احدی از کارشناسان و یا مدیران خود را بصورت تام الاختیار معرفی نمایند.

آشتاپ اظهار داشت : ما نباید فکر کنیم اگر تسهیلات مادی در اختیار زندانیان قرار دهیم دیگر مشکل را حل کرده ایم ، چرا که با این کار تازه شخص را بدهکار بانکها می کنیم از اینروی نیاز است بفکر ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان باشیم و هر کدام از دستگاهها با توجه به پتانسیل و رسالت اجرایی شان کلیه داشته هایشان را ارائه دهند.

مدیر کل کار و امور اجتماعی تصریح کرد : بعنوان مثال جهاد دانشگاهی با همکاری فنی و حرفه ای آموزش ها و تخصص ها را ارائه دهند و یا اینکه صنعت و معدن و اداره کار سیاست های تشویقی اعم از معافیت ۲۰ درصدی بیمه ، مالیات و … را در قبال کارگر و کار فرما اعمال کنند.

آشتاپ در پایان افزود : به هر روی ما باید این موضوع را نهادینه کنیم که ایجاد اشتغال فقط منوط به وجود اعتبار نیست بلکه مهمترین رکن ایجاد اشتغال وجود اراده قوی است.

در ادامه کلیه اعضا نظرات و پیشنهادات خود را بصورت مجزا ارائه دادند که قرا شد بعنوان مصوبات جلسه قابلیت اجرایی پیدا کنند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*