برگزاری مراسم زیارت عاشورا در کانون اصلاح و تربیت لرستان

مراسم پر فیض زیارت عاشورا و عزاداری های ماه محرم در کانون اصلاح و تربیت لرستان همزمان با آغاز دهه اول محرم برگزار و در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان ، مراسم پر فیض زیارت عاشورا ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۴ در نمازخانه و با حضور پرشور مددجویان و کارکنان این مرکز برگزار شد.

در این مراسم معنوی و پرفیض پس از قرائت زیارت عاشورا، مداحی و نوحه خوانی و سخنرانی و عزاداری بمناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) انجام پذیرفت و با ضیافت احسان صبحانه از شرکت کنندگان در این مراسم پذیرایی شد.

شایان ذکر است این مراسم در دهه اول محرم بصورت مستمر انجام می گیرد.

خانم بهلولی رئیس کانون اصلاح و تربیت لرستان ضمن تسلیت ایام سوگواری سید الشهدا (ع) بیان کرد : هر ساله این مراسم در کانون اصلاح و تربیت برگزار می شود و با انجام این آئین شهادت مولایمان را به سوگ می نشینیم.

بهلولی افزود : البته انجام این مراسم گذشته از جنبه تقدس آن ، دارای بار مثبت فرهنگی برای مددجویان و چراغ راهی است برای تشخیص مسیر درست برای ادامه زندگی شان.

وی همچنین اضافه کرد : امسال بوسیله یکی از خیرین تدارک ناهار نذری دیده شده است که در روز هشتم محرم طی اجرای مراسم نوحه خوانی و سینه زنی و با حضور مدیر کل و مسئولین ستادی اداره زندانها و مددجویان برگزار می شود.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*