تأکید رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خرم آباد بر پرهیز از انکار شخصیتی زندانیان

کبوده : در مواجهه با زندانیان پیش از هرگونه اقدامی ، می بایست شخصیت انسانی و اجتماعی او مورد نظر زندانبانان باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان ، حسن کبوده در جمع مسئولین واحدهای اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی خرم آباد گفت : ریاست محترم سازمان زندانهای کشور در دستورالعمل تازه خود که در قالب ویدئو کنفرانس به مدیران کل زندانهای کشور ابلاغ شد و حول محور حقوق شهروندی می باشد بر لزوم احترام به جایگاه انسانی همه شهروندان تأکید داشته اند .
وی اظهار داشت : در فرامین الهی و اسلامی بر جایگاه مترقی انسان تأکیدات فراوانی شده فلذا نوع نگاه همه ما به مخاطبانمان می بایست بر اساس مبحث رعایت حقوق شهروندان باشد .
کبوده افزود : ما در بحث زندانبانی با گروه های متفاوت و با ویژگی های مختلفی روبرو هستیم که شکل برخورد با آنها شرایط خاص خود را دارد اما هنر ما می بایست در رعایت حریم ایشان و حفظ جایگاه انسانی آنها باشد .
رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خرم آباد تصریح کرد : تحت هیچ شرایطی زندانی نباید انکار شود چرا که این انکار ؛ موجبات تحقیر و سرخوردگی او را فراهم می سازد .
وی بیان داشت : تخریب و انکار و تحقیر زندانیان بدون شک آثار مخربی بهمراه خواهد داشت که تبعات آن می تواند گریبان گیر خانواده آنها و حتی بخشی از جامعه شود .
کبوده اضافه کرد : اجرای دقیق بخشنامه اخیر حقوق شهروندی می تواند ما را در بهبود مناسباتمان در زندانها کمک کرده و در نتیجه شاهد فضایی آرام مبتنی بر احترام متقابل خواهیم بود .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*