تأکید مدیرکل زندانها ، رؤسای جهاد دانشگاهی و دانشگاه پیام نور لرستان بر تقویت مناسبات توسعه برنامه های پژوهشی در زندانها

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های لرستان ، مجید کشوری در نشستهای جداگانه با رؤسای مراکز پیام نور و جهاد دانشگاهی لرستان به بررسی چگونگی ارتقاء سطح همکاری ها پرداخت .
کسب نتایج مطلوب با کار دانش محور
مدیرکل زندان های لرستان گفت : اعتقاد به کار علمی سبب شده که علاقه مند و مصمم به توسعه ارتباط با مراکز علمی و دانشگاهی باشیم .
کشوری با اشاره به برنامه های ستاد کاهش آسیب و مشاوره و روان درمانی اظهار داشت : برنامه های علمی بسیار مهمی در حال حاضر در زندان ها در دست اجراست که نتایج ارزشمندی نیز بهمراه داشته است .
وی افزود : برای رسیدن به وضعیت مطلوب ناگزیر به اجرای برنامه های دانش محور هستیم .
این گزارش می افزاید : پس از ورود زندانی و انجام مصاحبه تخصصی و کسب اطلاعات لازم و بسته به نیاز تشخیص داده شده ، برای وی برنامه های متعدد ایمن سازی ، روان درمانی ودرمان های نگهدارنده بصورت تخصصی و برنامه های اصلاحی و تربیتی و مهارت آموزی بصورت عمومی اجرا می شود .
عضو شورای قضایی استان در این نشستها ضمن تأکید بر توسعه تبادلات چندجانبه در حوزه های مرتبط خواستار حضور مؤثرتر مراکز علمی و پژوهشی شد .
این مقام مسئول در همین رابطه تصریح کرد : امروز اثرگذاری برنامه های علمی و اصلاحی ، تربیتی در دست اجرای سازمان زندانها به واسطه تبعیت از گزاره های علمی مختلف کاملا ملموس بوده و توانسته آمار بازگشت مجدد زندانیان را کنترل نماید .
کشوری ارزیابی علمی و اثربخش را در پایش فعالیتها مهم برشمرد و بیان داشت : مراکز دانشگاهی می توانند با توسعه همکاری ها در این حوزه به بهبود عملکردها و ارتقاء کیفیت خدمات ارائه شده کمک کنند .

وی در پایان از همه مراکز علمی و دانشگاهی برای ارائه طرحها و برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان ها دعوت بعمل آورد .

تأکید بر تقویت و توسعه امور پژوهش در زندان ها

سید نادر دهقان در دیدار مدیرکل زندان های لرستان تقویت امور پژوهشی در حوزه های مختلف زندانبانی را خواستار شد .
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت : تقویت و توسعه امور آموزشی و پژوهشی می تواند در فرآیند توانمند سازی زندانیان و خانواده آنها بسیار مؤثر باشد .
وی ضمن اشاره به اهداف سازمان زندان ها خاطرنشان کرد : از آنجا که توانمندسازی جامعه با هدف تربیت نیروی انسانی کارآمد از اهداف دو مجموعه بوده لذا می توان با برنامه ریزی مناسب و تقویت همکاری ها این روند را سرعت بخشید .پ
دهقان با استقبال از تقویت تعاملات دو جانبه ؛ آمادگی جهاد دانشگاهی را برای ارائه خدمات علمی و ایجاد یک شبکه منسجم در حوزه کارآفرینی را اعلام کرد .

بسط نگاه ترمیمی به زندانیان

حسن رضا یوسفوند نیز در نشست مشترک با مدیرکل زندان های لرستان زندانیان را از اقشار آسیب پذیر جامعه برشمرد و اظهار داشت : گسترده شدن چتر حمایتی از این قشر در همه حوزه ها می تواند آثار مطلوبی برای جامعه داشته باشد .
رئیس دانشگاه پیام نور خرم آباد گفت : بسط و توسعه نگاه ترمیمی به زندانیان و خانواده آنها می تواند در ارتقاء جایگاه فردی و اجتماعی آنها اثرگذار باشد .
وی افزود : زندان را باید یک مشکل عمومی دانست چراکه در اینصورت است که می توان امیدوار بود که مشارکت حداکثری مراکز خدمت رسان را شاهد باشیم .
یوسفوند ابراز امیدواری کرد دانشگاه پیام نور بتواند از طریق ظرفیتهای موجود همکاری مطلوبی با زندان ها داشته باشد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*