تفاهم نامه همکاری بین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون اصلاح وتربیت لرستان منعقد شد

تفاهم نامه همکاری بین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و کانون اصلاح وتربیت لرستان منعقد شد

در راستای اجرای اصل بیست و نهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت از اقشار محروم جامعه و به منظور بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه، تفاهم نامه همکاری بین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان و اداره کل زندان های لرستان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان ، هدف از انعقاد این تفاهم نامه ، همکاری و مشارکت در زمینه فعالیت های آموزشی، پژوهشی، تبادل اطلاعات و بهره گیری متقابل از ظرفیت های موجود با توجه به اهداف، تعهدات و امکانات طرفین و در راستای آموزش و ترویج فرهنگ زندگی سالم در بین کودکان و نوجوانان و توانمندسازی این گروه هدف می باشد.
بر اساس این گزارش خانم پنهانی معاونت کانون پرورش فکری استان در جلسه ای که با حضور محمدی اصل مدیر کل زندان ها سرکار خانم بهلولی ریاست کانون اصلاح و تربیت و دکتر روشن پور ریاست ادره فرهنگی سازمان زندانها به منظور عقد تفاهم نامه همکاری برگزار شد ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در کانون اصلاح و تربیت گفت: خوشبختانه با فضاسازی های انجام شده ، محیطی آرام وفرصتی برای شکوفایی شبیه فضای حاکم بر خانواده برای مجموعه کانون اصلاح و تربیت فراهم شده است.
پنهانی گفت: در مدت زمانی که در کانون اصلاح و تربیت حضور داشته ایم شادابی در بین مددجویان کانون مشهود بود و کارهای بسیار ارزنده ای در راستای اصلاح و تربیت آنان انجام گرفته است.
خانم پنهانی ادامه داد: مربیان کانون پرورش فکری، در زمینه هنری، ادبی و فرهنگی فعالیت دارند و در زمینه اعزام مربی به کانون اصلاح و تربیت وبه ویژه بر اساس نیازسنجی کودکان می توانیم همکاریهای خوبی داشته باشیم.
پنهانی تأکید کرد: کانون پرورش فکری این آمادگی را دارد که در اجرای کارگاه های نقاشی، کتابخوانی، نمایش عروسکی، چاپ کتابچه و … با کانون اصلاح و تربیت همکاری کند.
وی همچنین یادآور شد: دعوت از نویسندگان کتاب نوجوان به منظور حضور در بین مددجویان کانون و ترویج مهارت نقدپذیری و تفکر انتقادی از دیگر برنامه هایی است که کانون پرورش فکری آمادگی همکاری دارد.
محمدی اصل مدیرکل زندان های استان لرستان نیز گفت: رسالت ما در مجموعه سازمان زندان ها، اصلاح و تربیت، اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و ایجاد بستر مناسب برای آنان است که در بازگشت به جامعه مرتکب جرم نشوند.
مدیرکل زندان های لرستان اضافه نمود: با توجه به رده سنی مددجویان کانون اصلاح و تربیت مکانی است که این افراد بیشتر مورد توجه قرار گیرند تا بازگشت مجدد به چرخه جرم نداشته باشند.
محمدی اصل تصریح کرد : بیشتر افرادی که در کانون نگهداری می شوند دارای خانواده های بد سرپرست، بی سرپرست و یا فرزندان طلاق هستند.
وی یادآور شد: کارهای خوبی در زمینه فعالیتهای فرهنگی و تشکیل پرونده شخصیتی انجام گرفته و شرایط ادامه تحصیل برای مددجویان فراهم است.
مدیر کل زندانها ادامه داد: سعی و تلاش همکاران ما در کانون این است که از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های درون و برون سازمانی جهت اجرای برنامه های مفید و سازنده برای مددجویان استفاده کنند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*