جلسه سرپرست زندانهای لرستان با روسای فرهنگی زندانهای استان

اسلام خواه : اجرای برنامه های فرهنگی در زندانها علاقه قلبی می خواهد اگر کسی از همکاران این علاقه را ندارد بهتر است در پست دیگری خدمت کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان جلسه روسای فرهنگی زندانهای استان روز شنبه ۱۳۹۸/۸/۱۸ در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد.

بنا به همین گزارش در این جلسه که به منظور آسیب شناسی فعالیتهای فرهنگی در زندانهای استان بر اساس ارزیابی عملکرد توسط سازمان زندانهای کشور در سال ۱۳۹۷ انجام می شد ظرفیتها ، چالشها ، کمبودها و نواقص موجود تبیین و مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در ابتدا علی اسلام خواه سرپرست اداره کل زندانهای لرستان ضمن پر اهمیت شمردن فعالیتهای فرهنگی در زندانها خاطر نشان کرد : گروههای هدف در زندانها بزهکاران ، خلافکاران و گاها افراد جانی هستند لذا همین امر کار در حوزه فرهنگی زندانها را سخت تر می کند چرا که لازمه انجام امور فرهنگی اخلاص ، روشنی ضمیر و نکاتی از این دست می باشد ، حال تجسم کنید شخصی که ضمیرش را سیاهی فرا گرفته چگونه می شود لوح درونش را شفاف کرد؟

اسلام خواه ضمن تقدیر از فعالیتهای فرهنگی انجام شده خصوصا در حوزه ورزش و خاصه حمید دالوند کارشناس تربیت بدنی اداره کل تاکید کرد : توقع ما از همکاران این است که با تعامل و پیگیری بیشتر خود را مجاب کنند که با وقت و دقت افزون تر نسبت به مستند سازی فعالیتها اقدام کنند.

در ادامه روشن پور رئیس اداره فرهنگی زندانهای استان پس از ابلاغ ارزیابی بعمل آمده توسط سازمان متبوع به همکاران استانی نقاط قوت و ضعف را بیان کرد و اظهار داشت : انجام فعالیتهای فرهنگی در زندانها کاستی های دارد که بیشتر آنها به مسائل امنیتی ، سخت افزاری و مالی مرتبط است از اینروی می طلبد همکاران با انرژی مضاعف فعالیتهای گسترده تری انجام دهند.

وی افزود :  پس از ابلاغ نتیجه عملکرد ادارات فرهنگی توسط سازمان زندانها شاهد بودیم که استان در بعضی رشته ها حائز رتبه شده بودند و در بعضی رشته ها متاسفانه افول کرده بودند و همین امر باعث شد تا بلافاصله با دستور سرپرست اداره کل و معاونت اصلاح و تربیت به اداره کل فرهنگی تربیتی سازمان رفته و از نزدیک امور را پیگیری کردیم لذا پس از ثبت آیتم های مختلف ریز موارد را به حضور مسئولین فرهنگی زندانهای استان ابلاغ کرده و به تبع آن توقع ما از عزیزان پیگیری مجدانه است کما اینکه از این پس اگر در موارد ابلاغی کوچکترین ضعف یا اهمالی صورت پذیرد قابل اغماض نیست.

حسین غلامی چگنی رئیس اداره بازرسی و ارزیابی عملکرد اداره کل نیز نقطه نظرات خود را بصورت مستند و مستدل ارائه داده و خواهان پاسخگویی مسئولین فرهنگی زندانهای استان بصورت ماهیانه و فصلی شد.

غلامی چگنی تصریح کرد : ضمنا این مطلب را هم به عزیزان اعلام کنیم که از برنامه های ما در سالجاری بازدید سرزده و ارزیابی عملکرد در حوزه های مختلف فرهنگی زندانهاست لذا باید فعالیتها به روز باشد و نسبت به مستند سازی فعالیتها اهتمام بیشتری شود.

در پایان مسئولین فرهنگی زندانهای استان نقطه نظرات ، ضعفها و چالش های موجود را بصورت صریح و شفاف بیان کرده و تقاضای حمایت و تخصیص بودجه کافی برای فعالیتهای فرهنگی در زندانها شدند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*