جلسه شورای اداری زندانهای لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان دومین جلسه شورای اداری زندانها و اقدامات تامینی تربیتی استان با حضور مدیرکل، معاونین، روساي ستادی و زندانها در سالن اجتماعات اداره کل برگزار گردید.

پیگیری احرای سیاست ها و برنامه های ابلاغی سازمان در راستای برنامه ششم توسعه کشوری و قضایی ، انجام سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، نظارت بر قیمت های درج شده بر اقلام مصرفی فروشگاههای مستقر در زندانها با استناد به نامه ارسالی اداره بازرسی سازمان،تشکیل پرونده شخصیت برای زندانیان ، تنظیم عملکرد زندانها و ادارات ستادی و ارایه آن به سازمان و اجرای دقیق برنامه ها و دستورالعمل های سازمان بدون کم و کاست از اهم دستورات این جلسه بود.
نخست اسلام خواه معاونت سلامت اداره کل به صورت اجمالی نتیجه مصوبات جلسه قبلی را بررسی و سپس توضیحات دستور جلسه دوم را ارائه نمود.
در ادامه محمد علی محمدی مدیر کل در اول سخنان خود ضمن قدردانی از زحمات مسعود یعقوبی، مجتبی یعقوبی را بعنوان دبیر و سخنگوی اداره کل معرفی نمودند و بعد به تشریح وضع موجود در زندانهای استان پرداخت.
محمدی اذعان داشت: کار زندانبانی کار سختی است اما هیچگاه این سختی نباید بهانه ای شود که ما در انجام وظایف مان اهمال کنیم.
وی عملکرد برخی از زندانها را در شش ماهه اول ۹۶ مثبت ارزیابی کرد اما در مورد زندانهای دیگر تاکید کرد که باید طی فرصت اعمال شده خود را به حد مطلوب رسانده و فرصت سوزی نکنند.

مدیر کل زندانهای لرستان گفت:امروزه با نصب سیستم ها و برنامه های مدون در زندانهای کشور، همکاران ستاد سازمان با صرف چند ساعت وقت به راحتی می توانند از کلیه فعالیتهای هر استانی مطلع شوند لذا کلیه بخشنامه های سازمانی لازم الاجراست و هیچگونه عذر و بهانه ای پذیرفتنی نیست.
در ادامه محمدی رئیس اداره بازرسی را مامور کردند که به وضع فروشگاههاي مستقر در زندان رسیدگی و به دور از هر مماشات با افراد متخلف برخورد شود.
از دیگر نکاتی که محمدعلی محمدی برآن تاکید فراوان نمود حفظ شان انسانی زندانیان و برخورد مناسب زندانبان با آنها بود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*