دیدار سرپرست زندان بروجرد با رئیس دادگستری و دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بروجرد

ملکشاهی: خواستار تعامل بیش از پیش مراجع قضایی با زندان به منظور روند کاهش جمعیت کیفری زندانیان شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان لرستان: صبح روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه اردشیر ملکشاهی با همراهی محسن مرادی و جمعی از پرسنل زندان با حمید رضا بوالحسنی رئیس دادگستری ، مهدی محمدی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب وجمعی از قضات این شهرستان دیدار گفت و گو کردند.
محمدی دادستان عمومی وانقلاب بروجرد در ابتدای این دیدار ضمن عرض تبریک انتصاب آقای ملکشاهی بعنوان رئیس جدید زندان بروجرد بیان کرد : حقیقتا” کار در زندان بسیار سخت و دشوار است ولی باید با تعامل و همدلی که بین دو دستگاه برقرار است بتوان مشکلات قضایی مددجویان را مرتفع کرد.

وی تصریح کرد: بدیهی است این مهم بجز با تلاش مستمر و جهادگونه زندان و مراجع قضایی میسر و ممکن نخواهد بود .
دادستان بروجرد ابراز امیدواری کرد که با تعامل بیشتر اقدامات بسیار خوبی در راستای کاهش جمعیت کیفری که در نتیجه آن در اصلاح و تربیت زندانیان موثر است انجام گیرد.
محمدی تاکید کرد : از وظایف مهم دستگاه قضایی کاهش جمعیت کیفری و اصلاح و تربیت مجرمان است که امیدوارم قضات در این زمینه از لحاظ صدور مجوز مرخصی ، اشتغال ، تخفیف مجازات و… جهت کاهش جمعیت کیفری زندانیان همکاری لازم را با زندان داشته باشند.
ملکشاهی سرپرست زندان بروجرد نیز ضمن تقدیر از دادستان و دیگر قضات با ارائه گزارشی مبسوط از وضعیت مددجویان زندان بروجرد ، اذعان داشت : با تعامل دو سویه ای که بین مراجع قضایی و زندان وجود دارد امید است که بتوان روند کاهش جمعیت کیفری را که از اهم رسالت های مهم سازمان زندانها می باشد مرتفع کرد.

وی خاطر نشان کرد : همانگونه که مستحضرید زندان بروجرد، دومین زندان از لحاظ جمعیت بالای کیفری در استان است ،لذا در بحث کاهش جمعیت کیفری با ورود قضات دادسرا و دادگستری روند رو به جلویی در کاهش جمعیت کیفری خواهد داشت.
ملکشاهی در ادامه سخنانش گفت : با هماهنگی بعمل آمده با مدیر کل زندانهای لرستان در روند ساخت سازه اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی بروجرد ، قطعا تعدای از مددجویان با جرائم سبک را به آن مرکز انتقال تا بتوانیم جمعیت کیفری زندان مرکزی را کم کنیم.
ملکشاهی گفت : سیاست کلان سازمانی در راستای ایجاد اشتغال و حرفه آموزی برای مددجویان است لذا بدنبال همین موضوع تاکید دارم  تا از طریق همکاری سایر ارگانهای خدماتی اعم از شهرداری و… و با همکاری انجمن حمایت از زندانیان بروجرد ، پروژه های عمرانی زندان سمت سویی مناسبی داشته باشد.
در ادامه این دیدار ملکشاهی با حضور در محل دادگستری بروجرد با حمید رضا بوالحسنی رئیس دادگستری و جمعی از قضات شعبات حقوقی وکیفری دیدار و گفتگو کرد.
رئیس دادگستری بروجرد  انتصاب ملکشاهی را تبریک گفته و آرزو کرد ماحصل تعامل دوسویه و سازنده زندان با مراجع قضایی ، تسریع در روند پیگیری مشکلات قضایی زندانیان باشد.

وی تصریح کرد: رفع مسائل قضایی اصلی‌ترین دغدغه زندانیان است و حضور موثر مسئولین قضایی در زندان و دیدار چهره به چهره با زندانیان به برطرف نمودن این مسئله کمک شایانی خواهد نمود.
بوالحسنی اظهار داشت : شهرستان بروجرد یکی از شهرستان های مهم استان می باشد لذا باید تعامل سازنده ای در بحث پروژه های عمرانی نظیر ساخت سالن ورزشی ، حسینیه و …جهت برگزاری هرچه باشکوه تر مراسمات مذهبی انجام گیرد که مسلتزم همکاری با سایر ادارات شهرستان است .
رئیس دادگستری بروجرد تاکید کرد : بنده در خصوص مشکلات زندان بروجرد رایزنی هایی با سایر ادارات خواهم داشت تا انشالله بتوان بسیاری از این مشکلات در بحث پروژه های عمرانی و تاسیساتی را مرتفع کرد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*