رئیس زندان مرکزی خرم آباد : اشتغال زندانیان در زندان خرم آباد با توجه به رخوت سالیان گذشته خوشبختانه هم اکنون خیز بلندی برداشته است

بازدید مدیر کل اشتغال و آموزش بنیاد تعاون کل کشور از زندان مرکزی خرم آباد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانها و اقدامات تامینی تربیتی لرستان حمید رضا سان گرد مدیر کل اشتغال و آموزش بنیاد تعاون زندانیان کل کشور با همراهی ریزه بندی مدیر عامل بنیاد تعاون استان کرمانشاه از زندان مرکزی خرم آباد بازدید نمودند .
در این بازدید که با همراهی ملکشاهی مدیر زندان مرکزی خرم آباد و فرزادی مدیر عامل بنیاد تعاون استان انجام شد در ابتدا با حضور در کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی از نزدیک با زندانیان شاغل در این بخش گفتگو نموده و مسائل و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار دادند.
در ادامه بازدید کنندگان در کارگاههای مختلف دیگر از جمله فرش بافی، گلیم بافی، چرم و جیر و خیاطی حضور یافته و از نزدیک شاهد فعالیتهای انجام شده در زمینه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان قرار گرفتند.

از دیگر اتفاقات این روز ، پیگیری روند اجرایی پروژه عمرانی و ساختمان در دست احداث بنیاد در زندان مرکزی خرم آباد توسط مسئولین ذیربط بود.

حمید رضا سان گرداز مدیران بنیاد تعاون کشور در حاشیه این بازدی خاطر نشان کرد : با توجه به این که بحث اشتغال و حرفه آموزی در زندانها از جمله مباحث پر اهمیت میباشد لذا می طلبد تا زمینه حضور حداکثری زندانیان در کارگاههای حرفه آموزی و نیز اشتغال مولد فراهم شود تا زندانیان بیشتری جذب این کارگاهها شوند.

سان گرد همچنین افزود :از دیگر اهداف ما پیگیری و مراقبت پس از خروج است چرا که کسب مهارت های لازم در زندانها می تواند پس از آزادی مددجویان در بیرون از زندان برای آنها زمینه اشتغال را فراهم نموده و جامعه و خانواده شاهد فردی دارای تخصص بوده که از مزایای یک شغل شرافتمندانه بهره مند می گردد.

در ادامه اصغر ملکشاهی مدیر زندان مرکزی خرم آباد ضمن خیر مقدم به مدیر کل اشتغال بنیاد تعاون کشور و هئیت همراه بیان کرد : خوشبختانه موضوع اشتغال و حرفه آموزی همیشه در زندان مرکزی خرم آباد از اولویتهای مهم ما بوده و خوشبختانه شاهد خیز بلندی در این زمینه با توجه به رخوت سالیان پیش تر بودیم.

ملکشاهی افزود : زندان مرکزی خرم آباد آمادگی کامل خود را برای تعامل دو سویه با بنیاد تعاون استان اعلام می کند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*