زندان بروجرد میزبان نشست هم اندیشی مسئولین فرهنگی زندانهای لرستان

نشست هم اندیشی مسئولین فرهنگی زندانهای لرستان

زندان بروجرد میزبان نشست هم اندیشی مسئولین فرهنگی زندانهای لرستان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان روز شنبه مورخ ۱۳۹۷/۱۰/۱۵ جلسه هم اندیشی مسئولین فرهنگی زندانهای لرستان برگزار شد.

در این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی مجتبی روشن پور رئیس اداره فرهنگی،تربیتی زندانهای لرستان هدف از تشکیل این نشست را وحدت رویه و ارتقای سطح فعالیتهای فرهنگی در زندانهای استان عنوان کرد.
روشن پور تصریح کرد: فعالیتهای فرهنگی در زندانهای لرستان با کمبودهایی همچون عدم اعتبارات کافی،فقدان نیروی متخصص،عدم مستند سازی و…مواجه است ،لذا با توجه به وجود چنین نواقصی تنها تکیه گاه ما سرمایه های انسانی (کارکنان) در زندانهای استان می باشد که با وجود این عزیزان ما می توانیم خلع های موجود را پرکنیم.
رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای لرستان تاکید کرد: ما نباید دنبال فعالیتهای عددی باشیم اما باید از لحاظ تبلیغاتی بیشتر کار کنیم و خدمات ارائه شده را مستند سازی کنیم.
وی در ادامه به چند آیتم دیگر از جمله :
۱-منع صدور گواهینامه های آموزشی برای مددجویان بر اساس دستور اکید ریاست معزز سازمان
۲-پیگیری ثبت کانونهای فرهنگی،هنری مساجد در زندانها

۳-ارزیابی فعالیتهای انجام شده در زندانهای استان بر اساس اولویتهای ده گانه سازمان
اشاره کرده و روسای زندانها و مسئولین فرهنگی را مجاب به اجرای این برنامه ها دانست.

در ادامه احمد معتقد رئیس زندان بروجرد پس از گفتن خیر مقدم به مدعوین و تقدیر از حضور آنان در این نشست تصریح کرد: همچنانکه همه عزیزان بهتر از بنده می دانید شغل زندانبانی از کارهای سخت و پر دغدغه است چرا که گروه هدفی که زندانبانان با آنها سروکار دارند از افراد بزهکار و آسیب پذیر اجتماع هستند لذا بر اساس ارزیابی های صورت گرفته فعالیتهای فرهنگی در زندانها می تواند این سختی را تا حدودی آسان کند.
رئیس زندان بروجرد افزود: یک فرد با هر عقبه ای بعنوان متهم و یا مجرم به زندان می آید و ما با توجه به دستورالعملهای ابلاغی و دغدغه های انسانی باید این شخص را اصلاح و تربیت نماییم.
معتقد تاکید کرد: نجات یک نفر نجات یک جامعه است.
اما همه ما اشراف داریم که عدم تخصیص بودجه کافی و ظرف و مظروف با آنچه موجود است همخوانی ندارد لذا باید با جدیت و پشتکار بیشتر نقایص را پوشش دهیم.

حجت الاسلام واعظی دبیر ستاد اقامه نماز و امین عباسیان کارشناس امور هنری ،حامد ماسوری مسئول دارالقرآن زندانهای لرستان به ترتیب دستور العمل های سازمانی را به مسئولین فرهنگی زندانها ابلاغ کردند.
در پایان مسئولین فرهنگی زندانهای استان آقایان یادگاری،حسن پور،موسوی،مرادی،گودرزی،احمدوند،رومیانی و صالحی پیشنهادات و نقطه نظرات خود را بصورت مبسوط ارائه دادند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*