محمدی اصل :بالای ۸۰ درصد زندانیان استان سن شان زیر ۴۰ سال می باشد که خوشبختانه زمینه فراگیری آموزشهای فنی و حرفه ای را دارند

دیدار مدیر کل زندانهای لرستان با مدیر کل فنی و حرفه ای استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان رضا محمدی اصل مدیر کل زندانها در صدر هئیتی با مدیر کل فنی و حرفه ای استان دیدار و گفتگو کرد.

این دیدار بمنظور بررسی فرصتها و چالشهای آموزشهای فنی و حرفه ای در زندانها و ارائه راهکارهای مناسب مبتنی بر تفاهم نامه سازمان زندانها و سازمان فنی و حرفه ای کل کشور صورت پذیرفت.

رضا محمدی اصل با تقدیر از مدیرکل و معاونین  فنی و حرفه ای استان بخاطر حساسیت و اهمیتی که به مقوله آموزش زندانیان می دهند اظهار داشت : با توجه به اینکه ۸۰ دصد از زندانیان ما زیر چهل سال عمر دارند لذا خوشبختانه زمینه فراگیری مهارتهای آموزشی را دارند از اینروی با نظر به پارامترهای چهارگانه مورد نیاز آموزشهای فنی و حرفه ای اعم از مکان ، تجهیزات مورد نیاز ، مواد مصرفی و مربی ، ما آمادگی خود را در خصوص تامین مکان و برخی تجهیزات و مواد مصرفی را اعلام می داریم.

محمدی اصل تصریح کرد : تجربه ما طی سالیان خدمت در زندانها این است که زندانیانی که در کلاسهای فنی و حرفه ای ، فرهنگی ، هنری و نهضت سواد آموزی شرکت می کنند ، بازگشت شان به زندان بسیار اندک و گاها به صفر می رسد.

مدیر کل زندانها بیان کرد : برگزاری کلاسهای فنی و حرفه ای به ما کمک می کند که با استناد به مدرک و گواهینامه اعطا شده به مددجویان تسهیلاتی برای آنان اتخاذ کنیم و همین امر باعث ایجاد اشتغال برای آنان می گردد.

وی افزود : با احتساب آمار زندانیان و اگر سرانه عائله آنها بطور میانگین ۳ نفر باشد و اگر ما بتوانیم برای این زندانیان پس از آزادی ایجاد شغل کنیم بطور قطع از تباه شدن قشر عظیمی از افراد جامعه و به تبع آن آسیبهای اجتماعی جلوگیری می کنیم.

در ادامه آذرخش مدیر کل فنی و حرفه ای استان با بیان اینکه شور و علاقه روسا و کارکنان زندان در زمینه برگزاری کلاسهای آموزشی و پیگیری امور اشتغال زندانیان نه تنها باعث رشک من شد بلکه انگیزه ای مضاعف در من ایجاد کرد و شاید تا پس از این رویکرد ما به برگزاری کلاسهای آموزشی در زندانها جنبه آماری داشت ولی پس از آن تمام دغدغه ما کیفیت برگزاری این کلاسها و ایجاد مهارت برای زندانیان می باشد.

آذرخش تصریح کرد : بر اساس فراگیری گروه هدف و با توجه به موضوع عرضه و تقاضا ما کلاسهایمان را در زندانها ساماندهی کردیم و همچنانکه همه ما اذعان داریم استاد کارهایی وجود دارند که شاید از لحاظ علمی سواد آنها در حد سیکل اول نباشد اما از لحاظ مهارت و تخصص در حد یک استاد دانشگاه می باشند لذا ملاک ما سواد افراد نمی باشد.

نصیری معاونت آموزشی فنی و حرفه ای استان نیز طی سخنانی آمادگی خود و مجموعه فنی و حرفه ای استان را در خصوص اجرای بندهای تفاهم نامه دز قبیل برگزاری منظم کلاسها ، تشکیل کلاسهای جدید بر اساس نیاز زندانیان از لحاظ استانداردهای بین المللی ، تعریف کد مهارتی و تدریس برای زندانیان و پرسنل زندانها برای آموزش سایر زندانیان ، استفاده بهینه از مکانها و آموزش بر اساس آن مکانها مانند آشپزخانه ها وچ نانوایی ها و … اعلام کرد.

در پایان مجتبی یعقوبی مسئول اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان و فرزادی مدیر عامل بنیاد حمایت از زندانیان لرستان مشکلات و نواقص موجود در زندانها را بیان کرده و تقاضای اعمال راهکاری مناسب برای رفع این نواقص شدند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*