محمدی اصل : بکارگیری زندانیان و ایجاد اشتغال برای آنان یکی از عوامل کاهش آسیب در زندانهاست

جلسه شورای اشتغال اداره کل زندانهای لرستان با حضور کلیه اعضاء تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای لرستان در اجرای دستورالعمل های سازمانی ، جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه آموزی زندانهای لرستان با حضور کلیه اعضاء در سالن کنفرانس اداره کل برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مجتبی یعقوبی کیا مسئول اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان و نیز دبیر جلسه ضمن ابلاغ دستور جلسه اعم از خلاصه عملکرد سال ۹۷ ، برنامه ابلاغی سال جاری ، سامانه جامع اشتغال و حرفه آموزی ، اهمیت اشتغال و حرفه آموزی برای مددجویان ، تعامل با دستگاه قضائی ، ضرورت وجود زندان باز ، رونق دهی به اشتغال و توسعه کارگاهها را عنوان کرد.

رضا محمدی اصل مدیر کل با استماع نظرات و پیشنهادات اعضاء ، ایجاد اشتغال و بکارگیری زندانیان را یکی از عوامل کاهش آسیب در زندانها دانست و اظهار داشت : البته از مزایای دیگر ایجاد اشتغال برای زندانیان تامین معاش برای خانواده هایشان می باشد و باعث می شود زندانی بازگشتی آبرومند به کانون خانواده و اجتماع دارد.

محمدی اصل همچنین نکاتی همچون ایمنی بهداشت حرفه ای ، عقد قرار داد با تک به تک زندانیان شاغل و اعزام زندانیان رای باز برای کار در بخش خصوصی را یاد آور شد : در پرداخت حقوق به زندانیان شاغل بر اساس آخرین تعرفه ابلاغی نهایت انصاف و عدل باید از طرف بنیاد تعاون زندانیان و کارگاههای خصوصی سطح استان اعمال شود.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*