محمدی اصل : در خصوص ایجاد درآمد پایدار انجمنهای حمایت باید به اتکای ظرفیت دادستانها در شهرستانها با دیگر دستگاهها تعامل بیشتری برقرار کنند

جلسه هم اندیشی مدیر کل زندانهای لرستان با مدیر عاملین انجمن حمایت از خانواده زندانیان استان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان روز چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۶/۶ جلسه هم اندیشی مدیر کل با مدیر عاملین انجمنهای حمایت از خانواده زندانیان در سالن جلسات اداره کل زندانهای استان برگزار شد.

بنا به همین گزارش این جلسه در راستای کاهش آسیب های اجتماعی -اولویت هشتم- ارتقاء خدمات حمایتی به خانواده های زندانیان ، بررسی مسائل و مشکلات انجمن های حمایت شهرستانهای تابعه ، ارائه راهکارهای اجرائی جهت ایجاد درآمد پایدار برای انجمن های حمایت و بررسی عملکرد انجمن های حمایت از زندانیان در سال ۹۷ و پنج ماهه سالجاری برگزار گردید.

رضا محمدی اصل مدیر کل زندانهای لرستان ضمن تقدیر از زحمات مدیران عامل انجمن شهرستانهای تابعه ، وجود این انجمنها را به منظور حمایت از خانواده زندانیان بسیار موثر دانسته و بیان کرد : خدمت در انجمن حمایت عشق و از خودگذشتگی می خواهد چرا که نیاز است مسئولین و کارکنان انجمنهای حمایت علیرغم دغدغه های شخصی ، بصورت تمام وقت در خدمت رفع مشکل مددجویان و خانواده آنان باشند.

مدیر کل زندانها عنوان کرد : هرگاه که خانواده زندانیان برای رفع مشکلات ابتدایی معاش به ما مراجعه می کنند علیرغم پیگیریهای همه جانبه از طریق ، سازمان متبوع ، بنیاد تعاون زندانیان ، ستاد دیه و ….انجمنهای حمایت از زندانیان در حد بضاعت مشکلات این عزیزان را رفع و رجوع می کنند.

محمدی اصل در خصوص ایجاد درآمد پایدار برای انجمنهای حمایت تاکید کرد : انجمن حمایت باید به اتکای ظرفیت دادستانها در شهرستانها و رایزنی با دستگاههای اداری استان بعضی از امور اجرایی این دستگاهها را بعهده گرفته و بصورت جدی در مناقصات برا انجام کارهای خدماتی شرکت کنند.

وی افزود : ادارات کل زندانها می توانند بعضی از امور خدماتی و اجرایی خود را از قبیل فعالیتهای خدماتی بهداشت و درمان ، قرارداد آژانس های حمل و نقل و …را به انجمنها واگذار نمایند از اینروی عاملان ذیحساب باید مقدمات واگذاری بخشی از این فعالیتها را به انجمنهای حمایت مهیا کنند.

در ادامه مدیر عاملین انجمنهای حمایت شهرستانها شرحی از فعالیتها ، مشکلات و درخواستهای خود را بطور مبسوط به مدیر کل ارائه دادند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*