مدیرکل زندانهای استان لرستان :سالم سازی زندانها یک اولویت مهم سازمانی است

عبدالمجید کشوری در جمع کارکنان حوزه بهداشت و درمان زندانهای استان بر ارتقاء خدمات مراقبتی استاندارد و با کیفیت تأکید کرد .
این مقام مسئول ضمن پر اهمیت بر شمردن خدمات بهداشت و درمان در زندانها ، توجه به این مقوله را یکی از فاکتورهای مهم در ایجاد امنیت زندانها عنوان کرد .
وی افزود : با توجه به تراکم موجود در زندانها ، پیش بینی می شود مراقبتهای روانشناسی و بالینی نقش ویژه ای در کاهش سطح آلودگی های جسمی و روحی زندانیان داشته باشند .
کشوری با بیان تأثیر اقدامات روانشناختی و ترمیمی بر زندانیان تصریح کرد : در بحث مشاوره های فردی و گروهی انتظار می رود که ضمن هماهنگ سازی اقدامات ؛ دستورالعملها و پروتکل های مربوطه با جدیت بیشتر پیگیری شوند .
وی افزود : تشخیص و بیماریابی بهنگام می تواند گام دیگری در بهبود عملکرد ها در مواجهه با زندانیان نیازمند مراقبت باشد .
این مقام مسئول یاد آور شد : از آنجا که مراجعه کنندگان ما در زندانها افراد خاص بوده که دچار برخی آسیبهای اجتماعی شده اند لذا خدمات دهی ما به آنها نیز میبایست متفاوت و متناسب باشد.
کشوری در پایان تاکید کرد : همکاران ما در حوزه بهداشت و درمان میبایست بصورت شبانه روز به دنبال رفع مشکلات روحی و روانی زندانیان بوده و پس از شناسایی بیمار همه مراقبتهای لازم را جهت عادی سازی وضعیت او بکارگیرند .
وی اضافه کرد : مطمئنا اگر فرایندهای تعریف شده در حوزه درمان درست انجام پذیرد با چالشهای کمتری در سطح زندانها مواجه خواهیم بود .
در ابتدای این نشست، مسئول بهداشت و درمان اداره کل گزارشی از فعالیتهای انجام شده در این حوزه ارائه کرد .
کیانوش ناصری گفت : از طریق بکارگیری ظرفیت های موجود و جذب نیروی کارآمد ، باتجربه و علمی در بخشهای مختلف درمانی و مشاوره ای روند ایمن سازی و حفظ بهداشت زندانها در وضعیت قابل قبولی بسر می برد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*