مدیرکل زندانهای لرستان : زندانبانی اسلامی ؛ یک مدل قضایی اخلاق محور است

عبدالمجیدکشوری در جمع زندانیان زندان مرکزی خرم آباد بر ارتقاء مشارکت مددجویان در برنامه های اصلاحی و تربیتی تأکید کرد .
مدیرکل زندانهای لرستان گفت : راه درست زندگی کردن توسل به پیام الهی و ائمه اطهار بوده و گام برداشتن در این مسیر خیر دنیا و آخرت را بهمره خواهد داشت .
وی افزود : در زندانبانی اسلامی یک رابطه انسان محور و کرامت محور بین زندانبان و زندانی وجود دارد که این یک مدل مترقی در میان همه نظام های قضایی و زندانبانی در دنیا محسوب می شود .
عضو شورای قضایی استان خاطرنشان کرد : زندانیان با بهره گیری از این فضای حاکم بر زندان ها می توانند مقدمات بازگشت آبرومندانه خود را به آغوش خانواده فراهم سازند .
کشوری با اشاره به حضوربدون واسطه مسئولین زندان ها و همچنین مراجع قضایی در میان زندانیان تصریح کرد : همه ارکان قضایی بر حل مشکلات زندانیان در چارچوب های تعریف شده متمرکز هستند لذا شما بعنوان یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه موظف هستید ضمن هماهنگ سازی خود با این شرایط برای بهبود وضعیت موجود تلاش کنید .
این مقام مسئول ادامه داد : انتظار ما از زندانیان رعایت نظم و مقررات زندان و همکاری با مجموعه همکاران است چرا که این هماهنگی در کیفیت خدمات ارائه شده اثرگذار خواهد بود .
مدیرکل زندانهای لرستان ؛ امنیت زندانها را مهمترین اولویت برشمرد و تأکید کرد : از آنجا که اجرای برنامه ها و سیاست های اصلاحی و تربیتی زندانها در سایه استقرار امنیت پایدار، اهداف مشخص شده را محقق می سازد بنابراین توصیه اکید به زندانیان این است که از هر اقدامی که مقررات حاکم بر زندان ها را دچار چالش کند خودداری و اوقات فراغت خود را با حضور در برنامه های مختلف آموزشی پرنمایند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*