ملکشاهی: از اعطای مرخصی به کلیه مددجویان دارای تامین مناسب حوزه قضایی اشترینان خبر داد

حضور رئیس حوزه قضایی شهرستان اشترینان در زندان مرکزی بروجرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان لرستان محمود رضا عزیزی رئیس حوزه قضایی اشترینان ، ایراندوست دادرس این حوزه و رضایی مدیر دفتر در مورخه ۱۳۹۸/۸/۱۲ با حضور در زندان مرکزی بروجرد در اندرزگاه های مختلف حضور یافته و از نزدیک با زندانیان حوزه قضایی خود دیدار و پیگیر مشکلات قضایی آنان شدند.
اردشیر ملکشاهی سرپرست زندان بروجرد در ابتدا با عرض خوش آمد گویی به مسئولین حوزه قضایی اشترینان ضمن اشاره به تاکیدات رئیس معزز قوه قضاییه پیرامون دستورالعمل های روند کاهش جمعیت کیفری در زندانها گفت : بحمدالله با تعامل خوبی که بین دو مجموعه است امید است که با پیگیری های مراجع قضایی این دستورالعمل به نحو احسن در زندان بروجرد اجرایی گردد.
عضو شورای قضایی شهرستان بروجرد با اشاره به اولویت های سازمانی پیرامون بحث اشتغال و حرفه آموزی زندانیان ، با تاکید بر لزوم توجه جدی به این مهم گفت : اشتغال زندانیان در کارگاه های اشتغال چه در داخل زندان و چه در خارج از زندان می تواند در توانمندسازی روحی و جسمی مددجویان نقش بسزایی داشته باشد.
وی با ارائه آمار دقیق از وضعیت مددجویان حوزه ذکر شده تصریح کرد: قریب به ۲۵ نفر از مددجویان حوزه قضایی اشترینان در زندان بروجرد در حال تحمل حبس می باشند که در همین راستا خواستار نگاه ویژه تری به موضوع اشتغال بکار و مرخصی آنان هستیم.
عزیزی رئیس حوزه قضایی اشترینان نیز با اشاره به آمار بالای جمعیت کیفری بیشتر از استاندارد در زندانها گفت : رسالت اصلی سازمان زندانها در راستای اقدامات تربیتی و اصلاحی و رسیدن به هدف مذکور قدری سخت تر گردیده است ، لذا بنده با نگاه ویژه به موضوع کاهش جمعیت کیفری در حوزه خود خواستار این موضوع هستم که به جد در ستور کار همکاران قرار گیرد.
وی مجازات های جایگزین حبس از جمله خدمات رایگان عمومی یا اشتغال بکار در کارگاه های خارج از زندان را از برنامه های خوب و مثمر ثمر این حوزه برشمرد و ابراز امیدواری کرد که تعدادی از زندانیان واجد شرایط را در اختیار واحد های خدماتی قرار دهیم.
لازم به ذکر است در همین راستا به تمامی مددجویان دارای تامین مناسب حوزه قضایی اشترینان به مدت ۳ روز مرخصی اعطاء شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*