نشست خبری مدیر کل زندانهای لرستان با اصحاب مطبوعات و خبر گزاریها

مدیرکل زندان‌های لرستان:

ایجاد بانک اطلاعات خانواده زندانیان نیازمند در لرستان

ـمدیرکل زندان‌های لرستان با اشاره به ایجاد بانک اطلاعات خانواده زندانیان نیازمند، گفت: این طرح در زندان مرکزی خرم‌آباد آغاز شده و تاکنون ۲ هزار پرونده تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان، رضا محمدی‌اصل، مدیرکل زندان‌های لرستان، امروز دوشنبه، هفدهم تیر ماه ۹۸ با اصحاب مطبوعات و خبرگزاریها نشست خبری برگزار کرد.

در این نشست که با تعداد کثیری از خبرنگاران استان لرستان انجام می شد ، محمدی اصل با بیان این‌ که برای ایجاد بانک اطلاعات خانواده زندانیان نیازمند بر اساس دستورالعمل رئیس زندان‌های کل کشور عمل کردیم، افزود: این کار در یکی‌ از زندان‌های استان(زندان مرکزی خرم‌آباد) آغاز شده و تاکنون دو هزار پرونده تشکیل شده است.

وی ادامه داد: خانواده زندانیان وضعیت بسیار اسفناکی دارند و به‌لحاظ مالی بسیار ضعیف هستند که نیاز است به این قشر کمک شود.

مدیر کل زندانها تصریح کرد : از راههای کمک به خانواده زندانیان تقویت انجمن حمایت از خانواده زندانیان است و به‌عنوان مثال اگر پارکینگ روبه‌روی استانداری لرستان به انجمن حمایت اداره‌کل زندان‌ها بعنوان پیمانکار واگذار شود از محل درآمد این می‌توان به این خانوارها کمک کرد.

مدیرکل زندان‌های لرستان افزود: فردی‌ که به هر جرمی وارد زندان می‌شود نان‌آور یک خانواده است و به هر دلیلی که محبوس شود خانواده‌ای متضرر می‌شود.

محمدی‌اصل بیان کرد: به‌منظور این‌که زندانیان(به‌جز جرائم آدم‌ربایی، اسیدپاشی و سرقت مسلحانه) در کنار خانواده باشند یک زندان باز ایجاد کردیم و زندانیان جرائم غیرعمد با همکاری و طی قراردادی که با شهرداری، دادسراها و سازمان صنعت و معدن استان بسته‌ایم این افراد هفت صبح تا سه بعدازظهر کار می‌کنند و سپس به کانون خانواده برمی‌گردند و هفته‌ای یک شب خود را به زندان معرفی می‌کنند.

محمدی اصل بیان کرد: در حال حاضر ۵۵۰ نفر در زندان باز به سر می‌برند که سال گذشته ۴۳۰ میلیون تومان به این افراد بابت کارهایی که انجام دادند حقوق پرداخت کرده‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به این‌ که یکی‌ از مشکلات عدیده زندانیان بحث مهریه است، بیان کرد: در سال گذشته ۲۶۶ نفر توسط ستاد دیه از زندان آزاد شدند که ۱۷۲ نفر به‌خاطر بدهی مالی، ۶۳ نفر مهریه و ۵ نفر نفقه بودند و جمع بدهی این مددجویان ۴۶ میلیارد تومان بوده که با تلاش همکاران و مددکاران زندان ۲۶ میلیارد تومان آن‌ها از طریق رضایت افراد محقق شده است و مابقی تسهیلات و یا بلاعوض بوده است.

عضو شورای قضایی استان گفت: همچنین از محل اعتبارات ماه عسل دو میلیارد تومان اعتبار گرفتیم که منجر به آزادی ۱۲۱ نفر شد و ۱۵۰ میلیون تومان هم افراد خیّر کمک کرده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*