کبوده : ارتقاء سلامت روحی و جسمی زندانیان از مهمترین اهداف المپیاد ورزشی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان،اولین مراسم افتتاحیه المپیاد ورزشی زندانیان در این زندان با حضور مدیرکل زندانهای استان ، مدیرعامل بنیاد تعاون و حرفه آموزی ، رئیس و کارکنان اردوگاه و جمعی از ورزشکاران استان در محل ورزشگاه سرپوشیده اردوگاه خرم آباد برگزار شد .

حسن کبوده در این مراسم گفت : ایجاد فضای مناسب با اجرای برنامه های فرهنگی در راستای برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانیان است که می تواند سلامت آنها را هم تضمین کند .

وی افزود : حفظ و ارتقاء سلامت جسمی و روحی زندانیان از اهداف همیشگی برنامه های اصلاحی سازمان بوده که در سالهای مختلف بصورت کارشناسی بروزرسانی می شود .

رئیس اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خرم آباد گفت : زندانیان در زندانهای کشور با حضور در برنامه هایی که توسط زندانها اجرا می شود از یکسو ما را در دستیابی به اهداف بلندمدت و کوتاه مدت سازمانی یاری می دهند و از طرف دیگر به حفظ شرایط مطلوب شخصیتی ، روحی و روانی خود نیز کمک میکنند .
وی بیان داشت : قانون برای زندانیانی که در چارچوب قوانین و مقررات زندانها رفتار کنند و در برنامه های فرهنگی حضور داشته باشند نیز مشوقهای ارزشمندی نیز دیده است که پس از اخذ نظر مراجع قضایی به واجدین شرایط اعطاء می کند .
کبوده با اشاره به اولین المپیاد ورزشی زندانیان سراسر کشور خاطرنشان کرد : این رویداد بزرگ ورزشی از مهمترین برنامه هایی است که طی سالیان اخیر در زندانها اجرا شده است که می تواند آثار و پیامدهای بسیار ارزشمندی نیز بهمراه داشته باشد .
وی تصریح کرد : ارتقاء سلامت روحی و جسمی زندانیان ، افزایش دوستی و مودت میان زندانیان ، ارتقاء روحیه جامعه پذیری ، پرشدن اوقات فراغت ، افزایش قانون مندی و … از مهمترین اهداف این برنامه مهم فرهنگی است .
شایان ذکر است در اولین المپیاد ورزشی زندانیان اردوگاه خرم آباد تعداد یکصد نفر در قالب یازده تیم و در هفت رشته ورزشی فوتسال ، والیبال ، تنیس روی میز ، دارت ، بازی های بومی و محلی ، طناب کشی و مچ اندازی طی دو روز به رقابت با یکدیگر می پردازند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*