کشوری : صداو سیما نقش بی نظیری در فرهنگ سازی دارد

مدیرکل زندان های لرستان گفت : رسانه در دنیای امروز صرفا نقش خبررسانی و سرگرمی نداشته بلکه بعنوان کارآمدترین ابزار جهت دهی جوامع در حال ایفای نقش است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های لرستان مجید کشوری در دیدار مدیرکل صدا و سیمای استان اظهار داشت : صدا و سیما بعنوان یک رسانه سراسری و با پوشش حداکثری در پیشانی مبارزه با تهاجم همه جانبه دشمنان قرار دارد .
وی افزود : تولیدات فرهنگی این سازمان اثرگذار ، نقش مهمی در جهت دهی و مدیریت افکارعمومی و تجهیز آن با هدف مقاومت در برابر بمباران رسانه ای و تبلیغات ضد فرهنگی رسانه های خارجی دارد .
کشوری در ادامه بر نقش رسانه ملی بر سالم سازی جامعه نیز تأکید و تصریح کرد : نگاه کلان این مجموعه که منجر به تولید آثار فاخر فرهنگی نیز شده؛ توانسته در بهبود وضعیت جامعه و ارتقاء سلامت روانی آحاد مختلف مردم بسیار اثرگذار باشد .
عضو شورای قضایی استان لرستان ضمن دعوت از صدا و سیما برای مشارکت در راه اندازی سیمای زندان های استان خاطرنشان کرد : مشارکت و ارائه مشاوره های تخصصی می تواند موجب ارائه خدمات مطلوب و اثرگذار از طریق تولید برنامه های متنوع بر مددجویان شود .
این مقام مسئول اضافه کرد : در زندانها فعالیتهای سه حوزه بصورت همزمان در حال پیگیری و مدیریت است که حجم عظیمی از ظرفیت و امکانات مجموعه معطوف به اجرای آنهاست .
وی تأمین امنیت ، اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی و نیز اقدامات حمایتی را از جمله کارکردهای بسیار مهم سازمان زندانها برشمرد و تصریح کرد : با توجه به وظایف ذاتی صدا و سیما و وجود زمینه های مشترک سازمانی ، تقویت همکاری های این دو مجموعه می تواند در بهبود سلامت زندانیان و خانواده های آنها مؤثر واقع شود .
در ابتدای این دیدار دکتر شیروی جامعه هدف دو سازمان را بسیار مهم برشمرد و اظهار داشت : سازمان صدا وسیما از طریق ساخت و تولید برنامه ها متنوع رادیویی و تلویزیونی در خصوص رسیدگی به مسائل زندانیان و خانواده های آنها به رسالت حمایتی و فرهنگ سازی خود را در این حوزه خاص ، جامه عمل پوشانیده است .
مدیرکل صدا وسیمای لرستان با اشاره به زمینه های مشترک دو مجموعه گفت : در حوزه های پیشگیری ، فعالیتهای اصلاحی و تربیتی و همچنین در موضوع حمایت از خانواده های زندانیان و کاهش آسیبهای این قشر آسیب پذیر می توان اقدامات مؤثری انجام داد .
وی افزود : اعتقاد داریم که توسعه همکاری های دو مجموعه و تولید و عرضه برنامه های زندان محور می تواند ما را در تحقق اهداف سازمانی یاری کند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*