علیپور :
برگزاری جلسات صلح و سازش از مصادیق حقوق شهروندی است
معاون دادستان خرم آباد گفت : کمیته های صلح و سازش بعنوان بازوان مؤثر مراجع قضایی برای حل و فصل اختلافات طرفین دعاوی می بایست مورد توجه و حمایت قرار گیرند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای لرستان علیپور معاون دادستان در جلسه کمیته صلح و سازش اردوگاه حرفه آموزی خرم آباد اظهار داشت : همانگونه که شوراهای حل اختلاف توانستند اثرگذاری خود را در حل و فصل پرونده های قضایی نشان دهند ، کمیته های صلح و سازش نیز می توانند بخش قابل توجهی از مسائل قضایی شهروندان را به سرانجام رسانند .
وی افزود : کمیته های صلح و سازش بعنوان بازوان مؤثر مراجع قضایی برای حل و فصل اختلافات طرفین دعاوی می بایست مورد توجه و حمایت قرار گیرند .
معاون دادستان خرم آباد تصریح کرد : تحرک و پویایی اعضای کمیته های صلح و سازش باید به گونه ای باشد که پرونده ها قبل از اجرا ؛ در این کمیته ها مطرح و پیگیری شوند .
وی ضمن اشاره به حمایت دادسرا از اقدامات گروه های صلح و سازش خاطرنشان کرد : تعامل دو سویه گروههای صلح و سازش و مراجع قضایی می تواند در فرایند حل مسائل تسریع بعمل آورد .
قاضی ناظر بر زندان های خرم آباد ابراز امیدواری کرد با بهره گیری از همه ظرفیتها و امکانات بخصوص استفاده از حضور بزرگان محلی ، گروه های صلح و سازش اثرگذاری بیشتری در حل اختلافات شهروندان از خود نشان دهند .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*